ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ/ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ

Αγαπητοί Γονείς/Κηδεμόνες,

Ο προγραμματισμός των υποχρεώσεων όλων μας για το ερχόμενο διάστημα και ως τη λήξη του σχολικού έτους έχει ως εξής

Τρίτη 29/5:  4  ώρες μαθημάτων – Οι μαθητές σχολούν στις 11.30.

Τετάρτη 30/5:  4  ώρες μαθημάτων – Οι μαθητές σχολούν στις 11.30.

Πέμπτη 31/5: Επίδοση ελέγχων Β τετραμήνου 11.00 – 13.00 μ.μ

Οι εξετάσεις θα διεξαχθούν τις εξής ημέρες: Παρασκευή 1/6, Δευτέρα 4/6, Τρίτη 5/6 και Τετάρτη 6/6.

Σύμφωνα με το πρόγραμμα οι εξετάσεις αρχίζουν στις ώρες ακριβώς (8.00, 10.00 ή 11.00) και όχι στις 8.10 όπως χτυπούσε το κουδούνι καθ' όλη τη σχολική χρονιά. Προσοχή: μαθητής που προσέρχεται στις εξετάσεις αργοπορημένος, αφού έχουν διανεμηθεί τα θέματα, θεωρείται αδικαιολόγητα απών και μηδενίζεται.

Το πρόγραμμα των εξετάσεων καθώς και η ύλη ΟΛΩΝ των μαθημάτων βρίσκονται αναρτημένα στην ιστοσελίδα του σχολείου από Πέμπτη 24/5.

Τα αποτελέσματα θα βγουν το μεσημέρι της Τρίτης 12/6. Παράλληλα θα ανακοινωθεί και το πρόγραμμα υποστηρικτικής διδασκαλίας για τους μαθητές που έχουν παραπεμφθεί σε επαναληπτικές εξετάσεις καθώς και το πρόγραμμα των επαναληπτικών εξετάσεων.

Π.Δ 126/2016 – ΦΕΚ 211/Β/11-11-2016

Μαθήματα Α Ομάδας (γραπτώς εξεταζόμενα): (A 4μηνο + Β 4μηνο + Γραπτά) : 3

Υπόλοιπα μαθήματα: (A 4μηνο + Β 4μηνο) : 2

Ο μαθητής κρίνεται άξιος προαγωγής ή απόλυσης,

1. όταν έχει σε κάθε μάθημα βαθμό ετήσιας επίδοσης τουλάχιστον δέκα (10) ή
  2. όταν έχει γενικό μέσο όρο τουλάχιστον δεκατρία (13).

Την Τετάρτη 13/6, στις 8.30μ.μ, θα πραγματοποιηθούν οι εκδηλώσεις λήξης της σχολικής χρονιάς  και αποφοίτησης των μαθητών της Γ τάξης, στο χώρο του Θεάτρου της Δεξαμενής.

Την Τετάρτη 20/6 (9 – 11 π.μ)  μπορείτε να παραλάβετε τους τελικούς ελέγχους προόδου των μαθητών.

Προσοχή: Tο σχολείο θα λειτουργήσει ως εξεταστικό κέντρο για τις Πανελλήνιες Εξετάσεις και τις ημέρες αυτές δεν θα υπάρχει δυνατότητα πρόσβασης και επικοινωνίας.

Οι επαναληπτικές εξετάσεις για τους μετεξεταστέους μαθητές θα διεξαχθούν από την Πέμπτη, 21/6, ως και την Τετάρτη, 27/6 και τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν το μεσημέρι της ίδιας ημέρας (27/6).

Τέλος, θα μπορείτε να πάρετε τους ελέγχους των μετεξεταστέων μαθητών, τη Δευτέρα και την Τρίτη 2/7 και 3/7, 9-12 το πρωί.

Καλή δύναμη και καλή επιτυχία σε όλους!                                                                 Κορωπί, 25/5/2018

Από την Διεύθυνση

Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Γονείς - κηδεμόνες Ενημέρωση ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ/ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ