Διευκρινίσεις για τα αποτελέσματα φοίτησης

1ο Γυμνάσιο Κορωπίου

Σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα που έστειλε το ΥΠΑΙΘ:

Την Παρασκευή 12/6 θα πραγματοποιηθεί Παιδαγωγική Συνεδρίαση για την έκδοση αποτελεσμάτων φοίτησης και διαγωγής (ποιοι μαθητές επαναλαμβάνουν την τάξη λόγω απουσιών (ανεπαρκούς φοίτησης). Τα αποτελέσματα αυτά θα αναρτηθούν στο σχολείο το μεσημέρι της ίδιας μέρας.

Την Τρίτη 16/6 θα πραγματοποιηθεί Παιδαγωγική Συνεδρίαση για την έκδοση αποτελεσμάτων επίδοσης (ποιοι μαθητές παραπέμπονται ως μετεξεταστέοι το Σεπτέμβρη και σε ποια μαθήματα). Και τα αποτελέσματα αυτά θα αναρτηθούν στο σχολείο το μεσημέρι της ίδιας μέρας.

Από την Πέμπτη 18/6 θα αρχίσει η αποστολή των ελέγχων προόδου στα mail των γονέων/κηδεμόνων.

Από την Διεύθυνση

Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Οι μαθητές μας Ανακοινώσεις Διευκρινίσεις για τα αποτελέσματα φοίτησης