ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΑΛΛΑΣ

Η κεντρική αίθουσα του Παλλάς διαθέτει μεγάλη και πλατιά σκηνή που επιτρέπει το ανέβασμα μουσικοθεατρικών παραστάσεων με πλούσια σκηνικά αλλά και παραστάσεις όπερας από το εξωτερικό.Εμείς παρακολουθήσαμε μία εκπληκτική παράσταση << Την Παναγιά των Παρισίων >> του Βίκτωρα Ουγκώ. Με τον Δημήτρη Πιατά στο ρολό του Κουασιμόδου και τη Νάντια Κοντογεώργη ως Εσμεράλδα. Όλοι μας ενθουσιαστήκαμε με τις ερμηνείες των ηθοποιών , τα ακροβατικά και ιδιαίτερα με τις υπέροχες χορογραφίες. Με λίγα λόγια το ευχαριστηθήκαμε γιατί ήταν μια παράσταση μοναδική στο είδος της που μας έκανε να της χαρίσουμε το πιο θερμό μας χειροκρότημα!

PANA 2

Ραφαέλα Κορδώνη

Στις 26-12-2018 οι μαθητές των Γαλλικών του 1ου Γυμνασίου Κορωπίου , επισκεφτήκαμε το θέατρο Παλλάς, ένα από τα παλαιότερα θέατρα της Ελλάδας. Παρακολουθήσαμε την θεατρική παράσταση ‘‘Η Παναγία των Παρισίων’’ του Βίκτωρος Ουγκώ σε διασκευή και σκηνοθεσία της Σοφίας Σπυράτου. Οι ηθοποιοί ήταν εξαιρετικοί και άψογα προετοιμασμένοι. Τα κοστούμια ήταν απλά φαντασμαγορικά, ενώ τα ηχητικά εφέ έδιναν μία άλλη διάθεση στην παράσταση. Τέλος, θα πρέπει να αναφερθεί και η σκηνοθεσία, η οποία ήταν πραγματικά μαγευτική. Ήταν μία μοναδική ευκαιρίακαι μία αξέχαστη εμπειρία για όλους!!!

parisin

Αγγελική Κούτσικου