Μουσική παράσταση "ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ"

90

Στις 11 Μαΐου 2016, στο θέατρο του Δημαρχείου Κορωπίου, στις 19:30,  η χορωδία, η ορχήστρα του σχολείου μας και οι μαθητές της Γ΄τάξης, με την καθοδήγηση της κ. Χρύσας Διαγουρτά, ανέβασαν την Μουσική παράσταση «ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ», στο πλαίσιο αποφοίτησης της Γ΄Γυμνασίου. Πρόκειται για μία πολύτεχνη παράσταση, με χορό, τραγούδι, μουσική, θέατρο. Γνωρίσαμε τον πολιτισμό διαφόρων λαών, πετώντας από ήπειρο σε ήπειρο με τα φτερά της τέχνης .

1     DSC 1565

DSC 1827

Στην παράσταση παρευρέθησαν ο Δήμαρχος Κορωπίου κ. Δημήτριος Κιούσης, ο Αντιδήμαρχος Παιδείας κ. Ανδρέας Ντούνης, η πρόεδρος της σχολικής επιτροπής κ. Δήμητρα Μιχαιρίνα, η πρόεδρος της σχολικής επιτροπής Α΄βάθμιας εκπαίδευσης κ. Ελένη Αδάμ, συνάδελφοι και διευθυντές σχολείων, σύμβουλοι εκπαιδευτικών θεμάτων, ο σύλλογος των καθηγητών του σχολείου μας και πλήθος ανθρώπων που γέμισε ασφυκτικά το θέατρο.

Η παράσταση είχε τεράστια επιτυχία! Το χειροκρότημα ήταν παρατεταμένο και ο ενθουσιασμός μεγάλος! Το ενδιαφέρον κρατήθηκε αμείωτο καθ΄όλη τη διάρκεια της παράστασης!

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας! Μας έκαναν υπερήφανους!

Η παράσταση θα παιχτεί πάλι, στο πλαίσιο του φεστιβάλ «ΣΦΗΤΤΕΙΑ» στις 15 Σεπτεμβρίου 2016, στις 21:00, στο θέατρο της Δεξαμενής, στο Κορωπί.

Σας περιμένουμε όλους με χαρά!

Φωτογραφίες της παράστασης εδώ και εδώ.

Η αφίσα της παράστασης εδώ

Το πρόγραμμα της παράστασης εδώ

Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Μουσικός όμιλος Μουσική παράσταση "ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ"