Φθορές στο σχολείο

Οτιδήποτε βρίσκεται στο σχολείο θεωρείται περιουσία του Δημοσίου και υπάρχει για να εξυπηρετεί το κοινωνικό σύνολο. Έτσι ο σεβασμός της κρατικής περιουσίας είναι καθήκον και υποχρέωση όλων μας. Φθορά που γίνεται αποδεδειγμένα με υπαιτιότητα κάποιου μαθητή αποκαθίσταται από το γονέα ή κηδεμόνα του ενώ μετά από συζήτηση του Συλλόγου των καθηγητών επιβάλλεται και ποινή στον συγκεκριμένο μαθητή, εφόσον αποδειχθεί ότι η ενέργειά του ήταν σκόπιμη.

?? ???????????? ? ??????????????? ??????, ?? ???????? ??? ???????? ???? ????????? ??????? "??????? ????? ???? ?? ??" ?????????.

????? ??????? ?????, ??? ?????????? ????????? ?????? ????? ??? ??, ??? ?? ???.

?? ??????, ? ?????????? ?????? ??????? ???????, ???????? ????.

? ?? ????? ??? ???????????? ?? ???? ?????? ????????? ???? ?? ?????????? ?? ???????, ??????? ??????????? ? ?????? ?????????? ???????, ???????? ???????? ? ????? ????? ? ?????????? ?????????, ? ??? ???????? ??????? ??????????? ??????????.

?????? "Stevenson Treasure island" ???????, ???????? ??????? ? ???????.

??? ????????? ? ??????? ? ??????? ???????? ? ????????? ?????? ?? ????.