Αρχική Οι μαθητές μας Ανακοινώσεις Ελάτε να γιορτάσουμε!

Ελάτε να γιορτάσουμε!

ΤΡΑΓΟΥΔΙ - ΧΟΡΟΣ - ΘΕΑΤΡΟ - ΠΑΙΧΝΙΔΙ

ΠΛΟΥΣΙΑ ΔΩΡΑ

ΚΑΙ ... ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ

AFISSAPROSKLISI

κλικ στην κάθε εικόνα για μεγέθυνση

Ακόμη μια χρονιά τελείωσε για όλους μας στο 1ο Γυμνάσιο Κορωπίου. Η παράδοσή μας στις πολιτιστικές εκδηλώσεις και η αγάπη μας για τα παιδιά, μας οδηγούν - όπως κάθε χρόνο - στο πολιτιστικό διήμερο 26 και 27 Ιουνίου, όπου θα αποχαιρετήσουμε τους μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου και θα υποδεχτούμε το καλοκαίρι!

Με μεγάλη μας χαρά σας προσκαλούμε:

την Πέμπτη 26/6/2014 στο θέατρο του Δημαρχείου Κορωπίου στις 8:00 μ.μ. στη συναυλία με θέμα «Μουσική Κινηματογράφου και Θεάτρου». Συμμετέχουν η χορωδία και η ορχήστρα του σχολείου μας με έργα σε διασκευή, διδασκαλία και διεύθυνση της καθηγήτριας Μουσικής κας Χρύσας Διαγουρτά.

την Παρασκευή 27/6/2014 στο προαύλιο του σχολείου στις 8:00 μ.μ. θα γιορτάσουμε την αποφοίτηση της Γ΄ Γυμνασίου με απονομή μεταλλίων και βραβείων, αναβίωση παραδοσιακών παιχνιδιών, παραδοσιακούς χορούς, θεατρικό και φυσικά πολλές εκπλήξεις!

Ιδιαίτερα πρέπει να αναφέρουμε την κλήρωση πολλών δώρων που θα γίνει, στη διάρκεια της γιορτής, στο πλαίσιο της λαχειοφόρου αγοράς που οργάνωσε ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας. Τα δώρα είναι πολλά και ενδιαφέροντα και στην πλειοψηφία τους είναι προσφορές επαγγελματιών και εμπόρων της πόλης μας.

Επίσης σε χώρο του σχολείου θα υπάρχουν εκθέσεις

• καλλιτεχνικών
  • έργων τεχνολογίας Α΄ και Β΄ Γυμνασίου
  • εργασιών που πραγματοποιήθηκαν στα πλαίσια ερευνητικών εργασιών, προαιρετικών προγραμμάτων και διαθεματικών εργασιών.

Η συμμετοχή όλων μας είναι αναγκαία για την επιβράβευση των κόπων των παιδιών μας!