Συνάντηση γονέων 3 Οκτωβρίου

Η πρώτη, για φέτος, συνάντηση γονέων πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 3 Οκτωβρίου στην  αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Σχολείου. Ο Διευθυντής κ. Θεοχαρόπουλος Χρίστος, εκπρόσωποι των καθηγητών και το προεδρείο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων υποδέχθηκαν τους γονείς που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα.

GONEIS112

Ο κ. Θεοχαρόπουλος που μίλησε πρώτος καλωσόρισε τους γονείς και τους ενημέρωσε για διάφορα ζητήματα σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου και τον ισχύοντα κανονισμό. Στη συνέχεια απάντησε σε πλήθος ερωτημάτων που τέθηκαν από το κοινό.

Έκδηλο ήταν το ενδιαφέρον για όλα τα θέματα που συζητήθηκαν. Η συζήτηση κράτησε αρκετά και το κλίμα ήταν πολύ καλό.

Στη συνέχεια πήρε το λόγο ο κ. Γεωργέλλης, πρόδρος του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου, ο οποίος μίλησε πολύ συνοπτικά για την προσφορά του Συλλόγου στο σχολείο και τα παιδιά. GONEIS212  GONEIS312

P4190265.JPG